Anduina
Górna Anduina Środkowa Anduina Rauros Przełom Anduiny Dolna Anduina Przez długie, spokojne godziny płynęłi po ciemku prowadząc łodzie w cieniu schylonych nad wodą lasów zachodniego brzegu. Wielkie drzewa przesuwały się obok nich jak zjawy, wyciągając poprzez mgłę chciwe, kręte korzenie ku wodzie.
przerywniczek
Po lewej stronie, na wschodnim brzegu zobaczyli długi łańcuch bezkształtnych wzgórz, ciągnących się aż po widnokrąg; były brunatne, zwiędłe, jakby osmalone przez ogień, który nie zostawił ani źdźbła żywej zieleni; to bezludzie zdawało się tym bardziej nieprzyjazne, że jego pustki nie urozmaicał nawet zwalony pień lub sterczący kamień. Dotarli do Brunatnych Pól, rozległej, ponurej krainy miedzy południowym krańcem Mrocznej Puszczy a wzgórzami Emyn Muil.
przerywniczek
Po prawej ręce, od zachodu, brzeg, również bezdrzewny, był wszakże płaski i w wielu miejscach zieleniły się na nim łąki. Z tej strony rzekę zarastał las trzcin, tak wysokich, że zasłaniały podróżnym widok, a łódki z chrzęstem ocierały się o tę rozchwianą ścianę. Ciemne, zwiędłe kity gięły się i kołysały w chłodnym powiewie szeleszcząc cicho i smutno. Gdzieniegdzie jednak mur trzcin rozchylał się na chwilę i Frodo mógł wówczas rzucić okiem na faliste łąki, na spiętrzone nad nimi wzgórza w łunie zachodu i na czarną kreskę, znaczącą u widnokręgu południowe ramię Gór Mglistych.
przerywniczek
Górna Anduina Środkowa Anduina Przełom Anduiny Wodospady Rauros Dolna Anduina
 
 
nawigacja
powrót do mapy na południe na wschód na północ na zachód
zdjecie 1
zdjecie 2
zdjecie 3
zdjecie 4
zdjecie 4
zdjecie 2
zdjecie 3
zdjecie 4
zdjecie 2
zdjecie 3zdjecie 4zdjecie 5zdjecie 6zdjecie 8zdjecie 8zdjecie 8 zdjecie 8