• Prezentowany tu zestaw zdjęć to zdjęcia z trzech źródeł:
  1. zdjęcia z konkursu "Śródziemie wokół nas" ogłoszonego przez serwis www.wladca-pierscieni.pl - oczywiście wykorzystanie zdjęć zostało uzgodnione z redakcją serwisu i traktuję tę stronę jako mój skromny wkład w to co redakcja robi dla popularyzacji mojej ukochanej książki (film jest świetny, ale dla mnie nie tak ukochany)
  2. zdjęcia znalezione w sieci przypadkiem lub wygrzebane specjalnie
  3. zdjęcia moje, rodziny i przyjaciół

 • Zdecydowana większość niekonkursowych zdjęć pochodzi z serwisu www.webshots.com, kilka z serwisu National Geographic. Ale spora część to zdjęcia moje własne, rodziny i przyjaciół - te zdjęcia wykonane zostały przede wszystkim w Polsce, USA, Wielkiej Brytanii, Peru, Boliwii, Chile, na Filipinach, we Francji, we Włoszech, w Argentynie, Chinach, Norwegii i Kanadzie.
   
 • Wykorzystane cytaty pochodzą z "Hobbita" i "Władcy Pierścieni" (wraz z dodatkami), w obydwu przypadkach w tłumaczeniu Marii Skibniewskiej.
   
 • Nie ma takiej fizycznej możlwości żeby pokazać WSZYSTKIE znane mi zdjęcia, które odpowiadają opisom Tolkiena umieszczonym w "Hobbicie" i "Władcy Pierścieni", więc na razie nie próbowałam szukać zdjęć kojarzących się z pejzażami znanymi z "Silmarillionu" - może kiedyś..., na emeryturze...
   
 • Mam nadzieję, że dzięki temu serwisowi Śródziemie nie będzie się kojarzyło wyłącznie z Nową Zelandią - tak na prawdę ono jest wszędzie wokół nas, a przede wszystkim W NAS...

Namarie

nawigacja